Apie seminarą:
Sąmoningą rūpestį sunkumus išgyvenančiam žmogui, mes tikime, gali parodyti kiekvienas ir tai svarbus psichinės gerovės pagrindas.
Ar drąsu prieiti prie kolegos ar draugo, kuriam šiuo metu sunku? Kokios abejonės gali sustabdyti užkalbinti žmogų, dėl kurio jau kurį laiką neramu? Ką sakyti, kai pastebime, kad kitam žmogui sunku?
Seminare kalbėsime apie rūpesčio svarbą individui, komandai, visuomenei, pristatysime daugelį metų pasaulyje naudojamą metodą, kaip padėti krizę patyrusiam žmogui, kviesime praktikuotis ir dalintis savo patirtimis mažesnėse grupėse. Pristatoma medžiaga paremta patikrintais moksliniais faktais, ilgaamžiais metodais, pripažintų tarptautinių organizacijų rekomendacijomis. Daug kartų įsitikinome, kad praktikuojant svarbius įgūdžius tampa lengviau ir drąsiau parodyti rūpestį šalia esančiam žmogui.
Seminaro teikiama vertė:
-
5 akad. val. kokybiško laiko bendraujant apie rūpestį vienas kitu, empatiško pokalbio vertę, žmogiškumą ir dalinantis neįkainojama asmenine patirtimi;
-
Supažindinimas su Pirmosios psichologinės pagalbos krizėje pagrindais;
-
Įtraukiančios praktinės užduotys, daug pavyzdžių;
-
Buvusių seminarų dalyvių nuomone, šis seminaras - erdvė pažinti kolegas, draugus, komandą pamatyti kitomis spalvomis, pajusti bendrystę.
Raimonda Lebelionytė Alseikienė, socialinio darbo magistrė, tarptautinių Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio Federacijos mokymų dalyvė, rengusi savanorius ekstremalioms situacijomis ir kasdienei ilgalaikei savanorystei, priėmusi įmonių savanorius trumpalaikei savanoriškai veiklai atlikti.
Jurgita Labanauskienė, sociologijos magistrė, koučingo specialistė, savanorė, 4 metus dirbanti nevyriausybiniame sektoriuje: savanorystės programos kūrimas ir vystymas, mokymų programos kūrimas, savanorių parengimas ir įtraukimas į veiklą.